Erkekler neden güçlü kadın sevmez? Erkekler duygusal ilişkide neden güçlü kadın istemez?

Twitter
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Son dönemlerde gerek sosyal mecralarda gerek ise arkadaş ortamlarında tartışılan bir konu da erkeklerin güçlü kadın sevmediği. Bir kesim bu düşünceyi savunurken, bir başka kesim bu düşünceyi kabul etmiyor. Peki erkekler gerçekten güçlü kadın sevmez mi? Bazı erkekler neden güçlü kadın sevmez? İşte ayrıntılar…

ERKEKLER NEDEN GÜÇLÜ KADIN SEVMEZ?

Gençlerin kendi aralarında en çok konuştukları konulardan biri de ilişkiler. Günümüz ilişkilerinde yaşanan birçok problem var ancak bir konu dikkat çekiyor. Öyle ki bir kesim erkeklerin güçlü kadın sevmediği kanaatinde. Peki erkekler neden güçlü kadın sevmiyor olabilir, bir bakalım;

KENDİ KARARLARINI VERİRLER

Güçlü kadınlar, kendi kararlarını almaya ve hayatlarını yönlendirmeye kararlıdır. Bu nedenle, onlara ne yapmaları gerektiğini söylemek yerine, onların duygularını, düşüncelerini ve kararlarını anlamaya odaklanmak daha etkili olabilir. Güçlü kadınlar, kendi hayatlarını yönlendirme konusunda özgürdürler ve başkalarının emirlerine veya yönlendirmelerine bağımlı olmayı reddederler.

Erkekler neden güçlü kadın sevmez? Erkekler duygusal ilişkide neden güçlü kadın istemez?

SAMİMİYET VE GÜVEN

Güçlü kadınlar, dolambaçlı oyunlara vakit ayırmazlar. Onlar doğrudan ve dürüst ilişkileri tercih ederler. Entrika ve sahtelikten hoşlanmazlar ve bu tür davranışlara tahammül etmezler. Eğer birisi onları arkalarından iş çevirmeye çalışırsa, bunu hemen fark ederler ve ilişkiyi sonlandırma eğilimindedirler. Güven, güçlü kadınlar için ilişkilerde temel bir unsurdur ve bir kez kırıldığında geri dönmek zordur. Bu nedenle, güçlü kadınlar ilişkilerinde samimiyet ve güvene büyük önem verirler.

Erkekler neden güçlü kadın sevmez? Erkekler duygusal ilişkide neden güçlü kadın istemez?

Güçlü kadınlar, kendileri hakkında gerçekleri kabul etmekte ve eleştirilere açık olmaktadırlar. Onlar kendileriyle yüzleşmekte ve gelişmeye açık olmaktadırlar. Eleştirileri bir fırsat olarak görürler ve kendilerini geliştirmek için bu geri bildirimleri değerlendirirler. Bu nedenle, eleştirilere kızarak değil, yapıcı bir şekilde yaklaşırlar ve kişisel gelişimleri için bunları bir fırsat olarak görürler.

Güçlü kadınlar, sevdikleri insanların iyi ve güvende olduğunu bilmek isterler. Bu nedenle, sevdiklerine şefkat gösterirler ve her zaman yanlarında olurlar. Eğer bu sevginin karşılıklı olduğunu hissederlerse, hiçbir zorlukla baş edemeyecekleri bir durum yoktur.

Psikoloji Gündem Kadın Yaşam Haberler

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Erkekler neden güçlü kadın sevmez? Erkekler duygusal ilişkide neden güçlü kadın istemez?

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin