Siyasilerden 19 Mayıs iletileri

featured
service

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta, dış temsilciliklerde ve KKTC’de merasimlerle kutlanıyor. Politikler 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolasıyla kutlama bildirisi paylaştı;   

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir bildiri yayınladı. 

Mesajına, “Bugün Ulusal Çabanın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 104. yıldönümünün sevincini ve coşkusunu yaşıyoruzö diyerek başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nızı en içten dileklerimle tebrik ediyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk gençliğine armağan ettiği 19 Mayıs 1919 tarihi, ecdadın imkânsızlıklar içinde dahi büyük bir iman ve inançla direniş ruhunu tekrar canlandırmasının sembolüdür. 19 Mayıs, Türk Milletinin emperyalist güçlere karşı birlik ve beraberlik içinde, zulme boyun eğmeyeceğini haykırarak, tarihin gördüğü en büyük kahramanlık destanlarından birini yazmaya başladığı gündür. Ecdadımızın istiklali ve istikbali uğrunda sergilediği kahramanlıkları gelecek kuşaklara en canlı formda aktarmak başta gelen vazifemizdir” sözlerini kullandı. 

EN ÇOK GENÇLERİMİZE GÜVENİYORUZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu anlayışla, bir asır evvelki ruhla ecdadımızdan teslim aldığımız kutlu emanetlere sahip çıkıyor, ülkemizin geleceğinin sembolü Türkiye Yüzyılını inşa ediyoruz. Çaba azmimizi, büyük ve güçlü Türkiye’yi inşa etme heyecanımızı daima canlı tutmak için gençlerimizi tüm alanlarda destekliyor, onlara her türlü imkânı ve fırsatı veriyoruz. Ülkemizin demokrasi ve kalkınma atılımlarını tasarlar ve uygularken en çok gençlerimize güveniyoruz. Kendilerine sunduğumuz imkânları en âlâ formda kullanarak bizlere büyük gururlar yaşatan gençlerimizle iftihar ediyoruz” diye konuştu. 

HAYALLERİNİ GERÇEKLEŞTİREBİLMELERİ İÇİN GENÇLERİMİZE DAHA FAZLA DAYANAK VERECEĞİZ 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemiz kalkındıkça, geliştikçe, büyüdükçe, hayallerini gerçekleştirebilmeleri için gençlerimize daha fazla dayanak vereceğiz. Türkiye Yüzyılı vizyonumuzu emanet ettiğimiz gençlerimizin, son devletimiz Cumhuriyetimize güçlü bir formda sahip çıkmaları, geleceğimize inançla bakmamızı sağlamaktadır. Bu kanılarla, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını tekrar tebrik ediyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanlarını hürmetle anıyorum” dedi.

ŞENTOP: BİRİNCİ ADIM BİRİNCİ KIVILCIM

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Lideri Mustafa Şentop, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı bildirisinde, “14 Mayıs seçimlerinin sonucunda genç milletvekillerimiz TBMM’de misyona başlayacaklar. Gençlerimizin gücüyle ve fikirleriyle milletimizin kalbi Meclisimiz daha da güçlenecek” dedi.

TBMM Lideri Şentop, bildirisinde, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun. Ulusal Çabamızın birinci adımının atıldığı tarihin gençlerimize armağan edilmiş olması, bütün dünyaya verilen en değerli iletidir. Birinci adım birinci kıvılcımdır. İstanbul’dan Samsun’a yapılan seyahatin ufku istikbal, gayesi istiklaldi. İstikbal, siz, geleceğimiz. Bu gelecek asla omuzlarınıza yüklenmiş bir tartı ve bir beklentiler sarmalı değil. Gelecek, sizi ruhen, kalben, fikren daha memnun ve ümitvar edecek, ışığı bugünü aydınlatan vakitlerin müjdecisidir. Hayat seyahatinizde takip edeceğiniz izler ve kararlar hür iradenizle seçiniz. Bizler bu yolcukta hep yardımcılarınız olacağız. Desteğimize gereksiniminiz olan her an yanınızdayız. Fakat inancınıza, iradenize, fikrinize, kararınıza hiçbir kuvvet müdahale edemez, zorbalık ya da endişe ile yıldıramaz. Amaçlar ve hayaller asla esaret altına alınamaz. Gayeleri gökyüzünü aşanların, hayalleri ufka sığmayanların kanatlarını tutamazlar. Milletçe Türkiye Yüzyılı’na yürürken, bu gerçeğe gururla şahitlik ediyoruz. Gurur duyuyoruz. Teknolojide, bilimde, sanatta, sporda, edebiyatta, sivil toplumda, siyasette kısacası hayatta, tüm çabalarınızla gurur duyuyoruz. Yaşadığımız sarsıntı felaketinin akabinde gece gündüz demeden kardeşlerinin yardımına koşan gençlerimizle gurur duyuyoruz. Dünyanın dört bir yanındaki mazlum beşerler için, tüm canlar için yüreklerini ortaya koyan gençlerimizle gurur duyuyoruz. Tüm dünyaya emsal olan yüksek demokratik olgunluğunuzla gurur duyuyoruz” sözlerini kullandı.

Şentop, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, hayatın her alanında olduğu üzere siyasette de gençlerimizi yüreklendirmesi ve amaçlarının yolunu açmasıyla, 14 Mayıs seçimlerinin sonucunda genç milletvekillerimiz Türkiye Büyük Millet Meclisimizde misyona başlayacaklar. Gençlerimizin gücüyle ve fikirleriyle milletimizin kalbi Meclisimiz daha da güçlenecek. Sevgili gençler; 28 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanı seçimlerinde de tam iştirakle demokrasimize güç vererek iradenizi sandığa yansıtacağınıza yürekten inanıyorum. Yüreğinizdeki aşkı biliyoruz. Bu aşk gençliğinizin heyecanıyla birleştiğinde önünde hiçbir pürüz duramaz. Bu aşk her birimizin vatanımıza, milletimize, bayrağımıza olan aşkımızdır. Hayat, dünya, her şey değişir. Bu aşk dışında. Ailenizle, arkadaşlarınızla, sevdiklerinizle yaşayacağınız keyifli anların çoğalmasını diliyorum. Mutluluğun kuralı değildir; fakat muvaffakiyet da elbette seyahatinizi takip edecektir. İnancımız, ümidimiz çok büyük. Ancak sevgimiz en büyük. Sizleri çok seviyoruz. Bayramımız kutlu olsun” dedi.

BAHÇELİ: 19 MAYIS 1919’UN FİKİR DİNAMİĞİ TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİDİR

MHP başkanı Devlet Bahçeli, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle kutlama bildirisi paylaştı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin pazarlıkla, lütufla, ikramla, siparişle kurulmadığını lisana getiren Bahçeli, “Olmayan siyasi gücünü varmış üzere gösterip siyaseti at pazarına çevirenler, kamuoyuyla gün çok talep listeleri paylaşanlar samimi olmadığı üzere ulusal ve ahlaki pahalarla aykırı düşen fırsatçı acizlerdir. 19 Mayıs 1919’un fikir dinamiği Türk milliyetçiliğidir.” dedi.

Öte yandan Bahçeli, depremzede vatandaşlara hakaret edenlere ait ise “Demokrasiyi ağızlarından düşürmeyenlerin, milletimizin sandıkta tecelli eden iradesine hakaretler yağdırması, bilhassa depremzede vatandaşlarımıza küfürler savurması affedilemez bir alçaklıktır.” tabirlerini kullandı.

85 milyon Türk vatandaşı için birlik davetinde bulunan MHP başkanı, “Türkiye’nin krize değil, kucaklaşmaya muhtaçlığı vardır. Türk milletinin kutuplaşmayla geçirecek bir saniyesi bile yoktur.” dedi.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Siyasilerden 19 Mayıs iletileri

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Güncel Haberler, Son Dakika Haberleri ve Flash Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin