TBMM Başkanı Kurtulmuş: Türkiye’nin önünü açmak için hep beraber gayret etmemiz lazım

TBMM Başkanı Kurtulmuş: Türkiye'nin önünü açmak için hep beraber gayret etmemiz lazım
service

Kurtulmuş, yaptığı konuşmada Türkiye’nin muasır medeniyetler seviyesinin çok üstüne çıkma imkân ve potansiyeline sahip olduğunu belirterek, “Türkiye bugün hemen hemen bir asır evvel bizim önümüze konulan muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkmak idealini yakalamış, Allah’ın izniyle muasır medeniyet seviyesinin çok daha üstüne çıkabilecek bir imkan ve potansiyele sahip olmuştur. Onun için diyoruz ki, şimdiye kadarki kazanımlarımızı bilerek, bunları daha ileriye götürmek ve Türkiye’nin önünü açmak için hep beraber gayret etmemiz lazım. Bu gayret sadece bir tarafın, bir kesimin gayreti değil, 85 milyonun hep beraber ortaya koyacağı gayret olmalıdır” dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Kurtulmuş: Türkiye başkasının eksenine bakarak hizaya girmezHaberi Görüntüle

 

“AYRIŞTIRMA ÇABASI İHANETTİR”

Kurtulmuş, her türlü ayrıştırma çabasının milletin büyük hedeflerine karşı yapılmış açık bir ihanet olduğunu vurgulayarak, “Bu gayreti ortaya koyarken her şeyden evvel toplumsal bütünlüğünü sağlamak, güçlendirmek mecburiyetindeyiz. Toplumsal bütünlükten kastımız içimizdeki farklılıkları bir ayrışma vesilesi olarak değil, içimizdeki bir bütünleştirme, bir güç ve kuvvet meselesi olarak görüp yolumuza devam etmektir. Bu anlamda gerek mezhep bakımından, gerek etnik farklılıklar bakımından bu milletin önüne getirilen her ayrılık senaryosu, her ayrıştırma çabası milletin büyük hedeflerine karşı yapılmış açık bir ihanettir” dedi.

 

“EKONOMİK GÜÇ ŞART”

Kurtulmuş, Türkiye’nin hedeflerine ulaşması için ekonomik gücün şart olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

class=”medyanet-inline-adv”>

“Dolayısıyla öncelikle birlik ve beraberliği kenetlenmiş bir binanın duvarları gibi bir araya gelmiş bir millet olarak sürdüreceğiz. Bu çerçevede özellikle milli bütünlüğümüzün en temel unsurlarından birisi olan aile yapımızı güçlendirmek için her türlü çabayı ortaya koyacağız ve ailemizi çok daha güçlü bir şekilde ileriki nesillere taşıyacağız. Yine aynı şekilde güçlü ve büyük bir Türkiye hedefimizin gerçekleşmesi için ekonomik bakımdan güçlü olmak olmazsa olmaz şarttır. Türkiye’de özellikle son yıllarda ekonomik alanda ortaya konulan başarıların, alınan sonuçların önemli olduğunu ama çok daha ileriye gitmek mecburiyetinde olduğunun altını çizmek isterim. Güçlü ve büyük Türkiye hedefinin olmazsa olmaz şartı tek tek şehirlerimizin güçlü olmasıdır.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
TBMM Başkanı Kurtulmuş: Türkiye’nin önünü açmak için hep beraber gayret etmemiz lazım

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Güncel Haberler, Son Dakika Haberleri ve Flash Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!